18 kwietnia 2024

Dobra passa Chalina i Kikoła II kolejka DALPS

Dobra passa Chalina i Kikoła
W Sobotę 7 grudnia 2019r Hala DCSiT po raz kolejny stała się siatkarską areną zmagań w ramach rozgrywek Dobrzyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Kobiet. W II kolejce bój toczyły zespoły LO Lipno – Gama Volley Chalin oraz AS Kroczyn – KSR Ogończyk Kikół. Obydwa pojedynki przebiegały bez większych niespodzianek i zakończyły się pewnymi zwycięstwami bardziej doświadczonych zawodniczek z Chalina i Kikoła. Nie mniej jednak słowa uznania należą się siatkarkom z Lipnowskiego Ogólniaka, które dobrą grą w obronie i dobrymi serwisami skutecznie utrudniały grę zespołowi z Chalina. Do połowy dwóch pierwszych partii wynik oscylował w okolicach remisu, a o wygranych decydowały końcówki setów. Trzecia i jak się później okazało, ostatnia odsłona tego meczu to już popis w grze zawodniczek Gamy, które raz zarazem punktowały przeciwniczki atakami oraz silnymi zagrywkami kończąc seta 25:8 oraz całe spotkanie 3 : 0.
Drugi mecz od początku przebiegał pod dyktando zawodniczek z Kikoła, które prezentowały się bardzo dobrze w każdym elemencie gry. Mimo wytężonych starań siatkarki z Krojczyna nie były w stanie zagrozić przeciwniczkom w żadnym z trzech setów, przegrywając do 16, 9 i 12.