19 kwietnia 2024

SPS Skępe z Pucharem Burmistrza!

W niedzielę w Dobrzyniu nad Wisłą odbył się Turniej Siatkówki Kobiet o Puchar Burmistrza tego miasta – Piotra Wiśniewskiego. Zwyciężyła drużyna SPS Skępe, która w finale pokonała 2:0 „Tęczę” Topólka. Na najniższym stopniu podium stanęły reprezentantki naszej gminy – Volley Chalin.

Jak co roku, turnieje siatkówki cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród zawodników, jak i kibiców. W rywalizacji wzięło udział 6 drużyn, które zostały podzielone na dwie trzyzespołowe grupy. Mecze toczyły się do dwóch wygranych setów do 25 punktów.

W wyniku losowania do grupy A trafiły: SPS Skępe, „Wiślanki” Dobrzyń nad Wisłą oraz „Tęcza’ Topólka. Volley Chalin, Krojczyn i Lipno stanowiły grupę B. Już pierwszy pojedynek pomiędzy gospodyniami, a SPS Skępe okazał się bardzo wyrównany i o końcowych rozstrzygnięciach musiał zadecydować tie-break wygrany przez „Wiślanki”. Kolejne spotkania również nie odstawały poziomem. Skępianki po dwóch ciężkich setach pokonały „Tęczę”, a ta w takim samym stosunku uporała się z „Wiślankami”. Takie wyniki sprawiły, że grupę A wygrał SPS przed topolankami i siatkarkami z Dobrzynia nad Wisłą.

W drugiej grupie pierwsze miejsce zajęły zawodniczki Volley’ a Chalin, które okazały się lepsze w dwóch setach od Krojczyna, natomiast po dramatycznym boju w tie-breaku uporały się z Lipnem. Lipnowianki z kolei nie miały większych problemów z pokonaniem Krojczyna i to one mogły cieszyć się z awansu do półfinału z drugiej pozycji.

W półfinałach zmierzyły się ze sobą więc skępianki z Lipnem oraz Volley Chalin z „Tęczą” Topólka. Niespodzianek nie było i dosyć pewnie swoje mecze wygrały drużyny, które rywalizowały w grupie A. W spotkaniu o 3. miejsce oraz finale doszło więc do rewanżów z rozgrywek grupowych. Zanim jednak nastąpiły decydujące starcia, „Wiślanki” zwyciężyły Krojczyn w meczu o V lokatę.

Spotkanie o 3. pozycję pomiędzy Chalinem, a Lipnem przyniosło jednak znacznie mniej emocji niż pojedynek tych drużyn w grupie. Tym razem siatkarki Volley’a wygrały dosyć pewnie w dwóch setach i zdobyły brązowe medale.

Finał, w którym zmierzyły się SPS Skępe i „Tęcza” Topólka stał na bardzo wysokim poziomie i trzymał w napięciu niemalże do ostatnich piłek. Ostatecznie zwycięsko wyszły z niego skępianki, pokonując rywalki 2:0, zdobywając tym samym Puchar Burmistrza Miasta i Gminy w Dobrzyniu nad Wisłą . Nie mogło być inaczej i wręczenia trofeum dokonał sam Burmistrz – Piotr Wiśniewski oraz jego z-ca Sebastian Maciej Olewiński. Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Izabela Baworska.