This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
18 stycznia 2020

III Kolejka DALPS dla Dobrzynia i Kikoła

14 grudnia w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki rozegrano III kolejkę Dobrzyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Kobiet.
W pierwszym meczu zagrały zawodniczki LO Lipno oraz Wiślanki Dobrzyń nad Wisłą. Mimo, iż obydwa zespoły w swoich pierwszych ligowych meczach odniosły porażki, z góry wiadome było, że faworytkami tego meczu będą bardziej doświadczone zawodniczki z Dobrzynia. Przewidywania okazały się trafne, bowiem bez większych problemów Wiślanki wysoko wygrały pierwszego seta. Więcej emocji towarzyszyło w drugiej partii tego spotkania, gdzie siatkarki Lipnowskiego Ogólniaka podjęły próbę walki głównie poprzez silne zagrywki w końcówce seta. Jednak mimo dobrej serii w polu serwisowym, zabrakło czasu na odrobienie całej przewagi, co skutkowało przegraną drugiej partii. Trzeci set od początku przebiegał pod kontrolą Wiślanek. Dobrzynianki skrzętnie wykorzystywały problemy w przyjęciu i obronie u przeciwniczek, punktując je raz za razem zarówno zagrywką jak i silnymi atakami ze środka i skrzydła. Tym samym trzecia i ostatnia partia tego spotkania przypadła na korzyść miejscowych co przyniosło im pierwsze i jakże cenne 3 punkty w lidze.
W drugim meczu spotkały się zespoły z Chalina i Kikoła. Obydwa zespoły miały na koncie po dwa wygrane mecze w lidze bez straty seta. Mimo takiej samej pozycji w tabeli, to zespół z Kikoła był faworytem tego spotkania. A wszystko przez ostatni Mikołajkowy turniej w Lipnie w, którym zawodniczki Ogończyka odniosły zwycięstwo ogrywając zawodniczki Gamy 0:2.
W mecz od początku lepiej weszły Kikolanki, odskakując kilkoma punktami dzięki skutecznym zagrywkom. W dalszej części seta zawodniczki Gamy odrobiły straty, jednak poprzez błędy własne znów zostały w tyle. Mimo starań nie były w stanie wyrównać i przegrały pierwszą partię do 21. Role odwróciły się diametralnie w drugim secie, gdzie zawodniczki Gamy wykorzystały rozluźnienie przeciwniczek w przyjęciu i w miarę seta zwiększały swoją przewagę poprzez ataki z drugiej linii oraz środka. Set zakończył się wysoką przewagą Chalinianek co oznaczało rozegranie co najmniej dwóch kolejnych partii. Mimo wysokiego prowadzenia Gamy na początku trzeciego seta, Ogończyk wykorzystał problemy w przyjęciu rywalek wyrównując, a następnie wyprzedzając je dzięki dobrej grze w ataku i w obronie. Do czwartego seta Kikolanki podeszły z takim samym zaangażowaniem jak w pierwszej partii. Nie chcąc dzielić punktów z Chalinem skutecznie kończyły ataki oraz gubiły przeciwniczki kiwkami za blok. Chociaż zawodniczki Gamy obroniły zagrywką trzy piłki meczowe, to nie im było dane cieszyć się ze zwycięstwa i musiały uznać wyższość reprezentantek Kikoła. Te z kolei odnosząc zwycięstwo zapisały na swoim koncie kolejne trzy oczka, obejmując tym samym pozycję lidera w tabeli.

Wyniki III kolejki:
LO Lipno – Wiślanki Dobrzyń nad Wisłą: 0 – 3 (15:25 22:25 14:25)
Gama Volley Chalin – KSR Ogończyk Kikół: 1 – 3 (21:25 25:12 18:25 21:25)
Następna kolejka odbędzie się 11stycznia 2020r. (Sobota):
16:30 – Wiślanki Dobrzyń nad Wisłą – AS Krojczyn
LO Lipno – KSR Ogończyk Kikół – przełożony na 18 stycznia 2020r.
Pauzuje: Gama Volley Chalin