4 sierpnia 2020

III Kolejka DALPS dla Dobrzynia i Kikoła

14 grudnia w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki rozegrano III kolejkę Dobrzyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Kobiet.
W pierwszym meczu zagrały zawodniczki LO Lipno oraz Wiślanki Dobrzyń nad Wisłą. Mimo, iż obydwa zespoły w swoich pierwszych ligowych meczach odniosły porażki, z góry wiadome było, że faworytkami tego meczu będą bardziej doświadczone zawodniczki z Dobrzynia. Przewidywania okazały się trafne, bowiem bez większych problemów Wiślanki wysoko wygrały pierwszego seta. Więcej emocji towarzyszyło w drugiej partii tego spotkania, gdzie siatkarki Lipnowskiego Ogólniaka podjęły próbę walki głównie poprzez silne zagrywki w końcówce seta. Jednak mimo dobrej serii w polu serwisowym, zabrakło czasu na odrobienie całej przewagi, co skutkowało przegraną drugiej partii. Trzeci set od początku przebiegał pod kontrolą Wiślanek. Dobrzynianki skrzętnie wykorzystywały problemy w przyjęciu i obronie u przeciwniczek, punktując je raz za razem zarówno zagrywką jak i silnymi atakami ze środka i skrzydła. Tym samym trzecia i ostatnia partia tego spotkania przypadła na korzyść miejscowych co przyniosło im pierwsze i jakże cenne 3 punkty w lidze.
W drugim meczu spotkały się zespoły z Chalina i Kikoła. Obydwa zespoły miały na koncie po dwa wygrane mecze w lidze bez straty seta. Mimo takiej samej pozycji w tabeli, to zespół z Kikoła był faworytem tego spotkania. A wszystko przez ostatni Mikołajkowy turniej w Lipnie w, którym zawodniczki Ogończyka odniosły zwycięstwo ogrywając zawodniczki Gamy 0:2.
W mecz od początku lepiej weszły Kikolanki, odskakując kilkoma punktami dzięki skutecznym zagrywkom. W dalszej części seta zawodniczki Gamy odrobiły straty, jednak poprzez błędy własne znów zostały w tyle. Mimo starań nie były w stanie wyrównać i przegrały pierwszą partię do 21. Role odwróciły się diametralnie w drugim secie, gdzie zawodniczki Gamy wykorzystały rozluźnienie przeciwniczek w przyjęciu i w miarę seta zwiększały swoją przewagę poprzez ataki z drugiej linii oraz środka. Set zakończył się wysoką przewagą Chalinianek co oznaczało rozegranie co najmniej dwóch kolejnych partii. Mimo wysokiego prowadzenia Gamy na początku trzeciego seta, Ogończyk wykorzystał problemy w przyjęciu rywalek wyrównując, a następnie wyprzedzając je dzięki dobrej grze w ataku i w obronie. Do czwartego seta Kikolanki podeszły z takim samym zaangażowaniem jak w pierwszej partii. Nie chcąc dzielić punktów z Chalinem skutecznie kończyły ataki oraz gubiły przeciwniczki kiwkami za blok. Chociaż zawodniczki Gamy obroniły zagrywką trzy piłki meczowe, to nie im było dane cieszyć się ze zwycięstwa i musiały uznać wyższość reprezentantek Kikoła. Te z kolei odnosząc zwycięstwo zapisały na swoim koncie kolejne trzy oczka, obejmując tym samym pozycję lidera w tabeli.

Wyniki III kolejki:
LO Lipno – Wiślanki Dobrzyń nad Wisłą: 0 – 3 (15:25 22:25 14:25)
Gama Volley Chalin – KSR Ogończyk Kikół: 1 – 3 (21:25 25:12 18:25 21:25)
Następna kolejka odbędzie się 11stycznia 2020r. (Sobota):
16:30 – Wiślanki Dobrzyń nad Wisłą – AS Krojczyn
LO Lipno – KSR Ogończyk Kikół – przełożony na 18 stycznia 2020r.
Pauzuje: Gama Volley Chalin