This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
18 stycznia 2020

IV Kolejka DALPS dla Dobrzynia

11 stycznia w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki rozegrano IV kolejkę Dobrzyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Kobiet.
Przedostatnia kolejka pierwszej rundy, rozgrywana była w niecodziennej atmosferze, bowiem zbiegała się z turniejami rozgrywanymi w ramach Wiktoriady WOŚP 2020. Jest to cykl turniejów poświęconych pamięci naszej koleżanki Wiktorii. Ma on szczególnie szczytny cel gdyż połączony jest ze zbiórką pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym dniu mieszkańcy Gminy nie mogli narzekać na nudę, bowiem od samego rana bój w unihokeju toczyły Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. Następnie mecz w ramach IV kolejki DALPS rozegrały zespoły Wiślanki Dobrzyń nad Wisłą z AS Krojczyn. I można powiedzieć, że to spotkanie dla obu drużyn było tylko rozgrzewką przed występem w Turnieju Siatkówki Kobiet w ramach Wiktoriady, który rozpoczynał się zaraz po zakończeniu tego spotkania i w którym oprócz wymienionych zagrały jeszcze zespoły z Lipna i Chalina.
Wracając do spotkania DALPS, nie ma co ukrywać, że w mecz od początku lepiej weszły zawodniczki z Dobrzynia, które świetnie spisywały się w polu serwisowym. Posyłając trudne zagrywki w okolice 8 – 9 metra, punktowały raz zarazem swoje przeciwniczki. Te z kolei, kompletnie nie czując gry, były bezradne wobec poczynań miejscowych, co idealnie odzwierciedlał wynik tej partii – 25:3.
Z zupełnie innym nastawieniem wyszły za to w drugim secie, w którym zaczęło funkcjonować przyjęcie i obrona. W rozgrywanych akcjach widać było wolę walki co przełożyło się na nieznaczne prowadzenie na samym początku tej partii. Jednak z każdą kolejną akcją swym doświadczeniem wykazywały się Wiślanki, które kończyły ataki i nie dały szans swoim przeciwniczkom również w tym secie.
Trzecia i ostatnia odsłona to również popis w wykonaniu Dobrzynianek. Spisywały się one bardzo dobrze w każdym elemencie gry odskakując kilkoma punktami już na samym początku tego seta. Będąc pod silną presją, zawodniczki z Krojczyna, momentami przejawiały próbę walki atakami i kiwkami w koniec boiska, jednak bardziej doświadczone Wiślanki, świetnie czytały grę, idealnie ustawiały się w obronie i wyprowadzały kolejne skuteczne ataki. Efekt? Wysoko wygrany trzeci set i całe spotkanie 3:0.
Serdecznie zapraszamy kibiców na trybuny już w najbliższą sobotę, kiedy to rozegrana zostanie ostatnia kolejka rundy zasadniczej.

Wyniki:
Wiślanki Dobrzyń nad Wisłą – AS Krojczyn 3:0 (25:3) (25:17) (25:8)
LO Lipno – KSR Ogończyk Kikół – przełożony na 18 stycznia 2020r.
Ostatnia V kolejka pierwszej rundy odbędzie się 18 stycznia 2020r. (Sobota):
10:00 LO Lipno – AS Krojczyn
11:30 LO Lipno – KSR Ogończyk Kikół
13:00 – Wiślanki Dobrzyń nad Wisłą – Gama Volley Chalin
W porozumieniu z drużynami ustalono, iż rozegrana zostanie II runda DALPS, która rozpocznie się w połowie lutego. Podsumowanie ligi nastąpi po rozegraniu rundy rewanżowej