4 sierpnia 2020

IV Kolejka DALPS dla Dobrzynia

11 stycznia w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki rozegrano IV kolejkę Dobrzyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Kobiet.
Przedostatnia kolejka pierwszej rundy, rozgrywana była w niecodziennej atmosferze, bowiem zbiegała się z turniejami rozgrywanymi w ramach Wiktoriady WOŚP 2020. Jest to cykl turniejów poświęconych pamięci naszej koleżanki Wiktorii. Ma on szczególnie szczytny cel gdyż połączony jest ze zbiórką pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym dniu mieszkańcy Gminy nie mogli narzekać na nudę, bowiem od samego rana bój w unihokeju toczyły Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. Następnie mecz w ramach IV kolejki DALPS rozegrały zespoły Wiślanki Dobrzyń nad Wisłą z AS Krojczyn. I można powiedzieć, że to spotkanie dla obu drużyn było tylko rozgrzewką przed występem w Turnieju Siatkówki Kobiet w ramach Wiktoriady, który rozpoczynał się zaraz po zakończeniu tego spotkania i w którym oprócz wymienionych zagrały jeszcze zespoły z Lipna i Chalina.
Wracając do spotkania DALPS, nie ma co ukrywać, że w mecz od początku lepiej weszły zawodniczki z Dobrzynia, które świetnie spisywały się w polu serwisowym. Posyłając trudne zagrywki w okolice 8 – 9 metra, punktowały raz zarazem swoje przeciwniczki. Te z kolei, kompletnie nie czując gry, były bezradne wobec poczynań miejscowych, co idealnie odzwierciedlał wynik tej partii – 25:3.
Z zupełnie innym nastawieniem wyszły za to w drugim secie, w którym zaczęło funkcjonować przyjęcie i obrona. W rozgrywanych akcjach widać było wolę walki co przełożyło się na nieznaczne prowadzenie na samym początku tej partii. Jednak z każdą kolejną akcją swym doświadczeniem wykazywały się Wiślanki, które kończyły ataki i nie dały szans swoim przeciwniczkom również w tym secie.
Trzecia i ostatnia odsłona to również popis w wykonaniu Dobrzynianek. Spisywały się one bardzo dobrze w każdym elemencie gry odskakując kilkoma punktami już na samym początku tego seta. Będąc pod silną presją, zawodniczki z Krojczyna, momentami przejawiały próbę walki atakami i kiwkami w koniec boiska, jednak bardziej doświadczone Wiślanki, świetnie czytały grę, idealnie ustawiały się w obronie i wyprowadzały kolejne skuteczne ataki. Efekt? Wysoko wygrany trzeci set i całe spotkanie 3:0.
Serdecznie zapraszamy kibiców na trybuny już w najbliższą sobotę, kiedy to rozegrana zostanie ostatnia kolejka rundy zasadniczej.

Wyniki:
Wiślanki Dobrzyń nad Wisłą – AS Krojczyn 3:0 (25:3) (25:17) (25:8)
LO Lipno – KSR Ogończyk Kikół – przełożony na 18 stycznia 2020r.
Ostatnia V kolejka pierwszej rundy odbędzie się 18 stycznia 2020r. (Sobota):
10:00 LO Lipno – AS Krojczyn
11:30 LO Lipno – KSR Ogończyk Kikół
13:00 – Wiślanki Dobrzyń nad Wisłą – Gama Volley Chalin
W porozumieniu z drużynami ustalono, iż rozegrana zostanie II runda DALPS, która rozpocznie się w połowie lutego. Podsumowanie ligi nastąpi po rozegraniu rundy rewanżowej