This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
18 stycznia 2020

Srebro dla Krojczyna Brąz dla Chalina

Nietypowo bo w piątek 27 grudnia w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki rozegrano Świąteczno – Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn. Choć większość z nas była jeszcze pod wpływem świątecznego lenistwa, to zupełnie nie przeszkodziło zawodnikom, aby zakończyć ten rok w sportowym stylu.
Do turnieju przystąpiło 6 drużyn: Tłuchowo, Straż Pożarna Płock, Impact Żuromin, Borówka Krojczyn, Gama Volley Chalin oraz Płomiany.
W drodze losowania zespoły podzielono na dwie grupy, w których grały systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów do 25 punktów. Następnie rozegrano półfinały na krzyż oraz mecze o V , III i I miejsce.
W grupie A zagrały: Impact Żuromin, Straż Pożarna Płock oraz Gama Volley Chalin. W grupie B: Płomiany, Tłuchowo oraz Borówka Krojczyn.
Po zaciętej rywalizacji w pierwszym półfinale bój stoczyły zespoły z Żuromina i Tłuchowa, który zakończył się wygraną 2:0 dla Impactu. Z kolei w drugim półfinale Borówka pewnie pokonała zawodników Gamy. To oznaczało, że w finale zagrają reprezentanci Żuromina oraz Krojczyna, a Tłuchowo i Chalin powalczą o 3 lokatę w turnieju. Zanim jednak do tego doszło mecz o V miejsce rozegrały Płomiany oraz Straż Pożarna Płock. Tutaj bez większych problemów strażacy wygrali wynikiem 0:2.
W meczu o brązowe medale pod siatką spotkali się ze sobą reprezentanci Tłuchowa i Chalina. Faworytem tego meczu było Tłuchowo, a to za sprawą ostatniego spotkania obydwu zespołów w Lipnowskiej Lidze Piłki Siatkowej, w której Tłuchowo odniosło pewne zwycięstwo 3:0.
Jak się okazuje mecz meczowi nie równy bowiem tym razem to zawodnicy Gamy dyktowali warunki co przełożyło się na pewne zwycięstwo w obydwu setach do 17 i to im pozwoliło cieszyć się z najniższego stopnia podium.
Zdecydowanie najwięcej emocji towarzyszyło w meczu finałowym pomiędzy zespołami z Żuromina i Krojczyna. Przed meczem ciężko było wskazać faworyta, ponieważ obydwa zespoły w meczach grupowych i półfinałach zaprezentowały się z bardzo dobrej strony. Nie inaczej było w tym spotkaniu, które stało na wysokim poziomie i pełne było efektownych ataków, obron oraz widowiskowych akcji na pojedynczym i podwójnym bloku. Pierwszy set był bardzo wyrównany a o wygranej zadecydowała końcówka seta grana na przewagi 26:24 dla Żuromina. Podobnie do połowy seta przebiegała druga i jak się później okazało ostatnia odsłona tego meczu. W końcówce do zespoły miejscowych wkradły się problemy w przyjęciu trudnych zagrywek rywali. Do tego przyjezdni bardzo dobrze spisywali się w bloku skutecznie zatrzymując ataki zawodników Borówki co w ostateczności doprowadziło do wygranej drugiego seta i całego turnieju przez Impact Żuromin. Warto również wspomnieć iż, wyżej wymienieni zanotowali swój pierwszy i jakże udany debiut na Dobrzyńskiej Ziemi, nie tracąc ani jednego seta w całym turnieju.
Podsumowania oraz wręczenia pucharów oraz medali dokonał Łukasz Wasilewski- dyrektor DCSiT, Zastępca Burmistrza, Pan Sebastian Olewiński oraz radni Paweł Malinowski, Grzegorz Raszkiewicz.
Turniej przebiegał na wysokim siatkarskim poziome oraz w iście świątecznej, spokojnej atmosferze. Dziękujemy drużynom za udział i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.