4 sierpnia 2020

Srebro dla Krojczyna Brąz dla Chalina

Nietypowo bo w piątek 27 grudnia w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki rozegrano Świąteczno – Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn. Choć większość z nas była jeszcze pod wpływem świątecznego lenistwa, to zupełnie nie przeszkodziło zawodnikom, aby zakończyć ten rok w sportowym stylu.
Do turnieju przystąpiło 6 drużyn: Tłuchowo, Straż Pożarna Płock, Impact Żuromin, Borówka Krojczyn, Gama Volley Chalin oraz Płomiany.
W drodze losowania zespoły podzielono na dwie grupy, w których grały systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów do 25 punktów. Następnie rozegrano półfinały na krzyż oraz mecze o V , III i I miejsce.
W grupie A zagrały: Impact Żuromin, Straż Pożarna Płock oraz Gama Volley Chalin. W grupie B: Płomiany, Tłuchowo oraz Borówka Krojczyn.
Po zaciętej rywalizacji w pierwszym półfinale bój stoczyły zespoły z Żuromina i Tłuchowa, który zakończył się wygraną 2:0 dla Impactu. Z kolei w drugim półfinale Borówka pewnie pokonała zawodników Gamy. To oznaczało, że w finale zagrają reprezentanci Żuromina oraz Krojczyna, a Tłuchowo i Chalin powalczą o 3 lokatę w turnieju. Zanim jednak do tego doszło mecz o V miejsce rozegrały Płomiany oraz Straż Pożarna Płock. Tutaj bez większych problemów strażacy wygrali wynikiem 0:2.
W meczu o brązowe medale pod siatką spotkali się ze sobą reprezentanci Tłuchowa i Chalina. Faworytem tego meczu było Tłuchowo, a to za sprawą ostatniego spotkania obydwu zespołów w Lipnowskiej Lidze Piłki Siatkowej, w której Tłuchowo odniosło pewne zwycięstwo 3:0.
Jak się okazuje mecz meczowi nie równy bowiem tym razem to zawodnicy Gamy dyktowali warunki co przełożyło się na pewne zwycięstwo w obydwu setach do 17 i to im pozwoliło cieszyć się z najniższego stopnia podium.
Zdecydowanie najwięcej emocji towarzyszyło w meczu finałowym pomiędzy zespołami z Żuromina i Krojczyna. Przed meczem ciężko było wskazać faworyta, ponieważ obydwa zespoły w meczach grupowych i półfinałach zaprezentowały się z bardzo dobrej strony. Nie inaczej było w tym spotkaniu, które stało na wysokim poziomie i pełne było efektownych ataków, obron oraz widowiskowych akcji na pojedynczym i podwójnym bloku. Pierwszy set był bardzo wyrównany a o wygranej zadecydowała końcówka seta grana na przewagi 26:24 dla Żuromina. Podobnie do połowy seta przebiegała druga i jak się później okazało ostatnia odsłona tego meczu. W końcówce do zespoły miejscowych wkradły się problemy w przyjęciu trudnych zagrywek rywali. Do tego przyjezdni bardzo dobrze spisywali się w bloku skutecznie zatrzymując ataki zawodników Borówki co w ostateczności doprowadziło do wygranej drugiego seta i całego turnieju przez Impact Żuromin. Warto również wspomnieć iż, wyżej wymienieni zanotowali swój pierwszy i jakże udany debiut na Dobrzyńskiej Ziemi, nie tracąc ani jednego seta w całym turnieju.
Podsumowania oraz wręczenia pucharów oraz medali dokonał Łukasz Wasilewski- dyrektor DCSiT, Zastępca Burmistrza, Pan Sebastian Olewiński oraz radni Paweł Malinowski, Grzegorz Raszkiewicz.
Turniej przebiegał na wysokim siatkarskim poziome oraz w iście świątecznej, spokojnej atmosferze. Dziękujemy drużynom za udział i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.

Klasyfikacja końcowa:

I – Impact Żuromin
II – Borówka Krojczyn
III – Gama Volley Chalin
IV – Tłuchowo
V – Straż Pożarna Płock
VI – Płomiany