23 kwietnia 2024

Chalin i Kikół z kompletem punktów po I kolejce DALPS

23 listopada w hali sportowej Dobrzyńskiego Centrum Sportu i Turystyki odbyła się I kolejka Dobrzyńskiej Ligi Piłki Siatkowej Kobiet. W pierwszym meczu zmierzyły się ze sobą siatkarki z Krojczyna oraz Chalina. Do połowy pierwszego seta pojedynek wyglądał bardzo wyrównanie. Dało się zauważyć spore zdenerwowanie wśród zawodniczek co przekładało się na sporą ilość błędów wśród obydwu drużyn. Jednak po nerwowym początku zespół z Chalina wyszedł na prowadzenie głównie dzięki zagrywce i utrzymał ten stan do końca seta. Druga partia przemawiała zdecydowanie na korzyść Chalinianek, które punktowały rywalki zarówno w polu serwisowym jak i w ataku. Zdecydowanie najlepszą odsłoną tego spotkania był trzeci set, w którym byliśmy świadkami walecznej postawy siatkarek z Krojczyna, które po dwóch przegranych partiach, nie złożyły broni i ambitnie walczyły o każdy punkt. W pewnym momencie wyszły na prowadzenie jednak w połowie seta bardziej doświadczony zespół z Chalina przejął kontrolę nad grą i nad całym meczem kończąc go wynikiem 3 : 0.
Zdecydowanie więcej emocji towarzyszyło podczas drugiego meczu, w którym do boju przystąpiły Wiślanki Dobrzyń nad Wisłą oraz KSR Ogończyk Kikół. W pierwszym secie walka była bardzo wyrównana i ciężko było wskazać faworyta tego meczu. Jednak w drugiej połowie seta zawodniczki z Kikoła dały popis w polu serwisowym co pozwoliło im odskoczyć na kilka punktów. Mimo dobrych chęci Dobrzynianki nie były w stanie odrobić wyniku i przegrały pierwszą partię do 18. W drugiej odsłonie tego meczu byliśmy świadkami popisowych akcji w ataku oraz wspaniałej walki w obronie obydwu drużyn. Przez większość seta walka toczyła się punkt za punkt. Problemy gospodyń zaczęły się w końcówce seta po kąśliwych zagrywkach zespołu z Kikoła, które ostatecznie wygrały kolejną partię. Podobnie wyglądała jak się okazało ostatnia odsłona tego meczu. Pomimo wytężonej pracy, Wiślanki nie były w stanie odeprzeć ataków przyjezdnych ulegając tym samym w meczu 3 : 0.

Zapraszamy serdecznie na II kolejkę, która odbędzie się 7 grudnia 2019r. Pierwszy mecz o godz. 15.00. Szczegóły poniżej.