27 kwietnia 2024

Towarzyski Turniej Piłki Siatkowej – relacja

24 października w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki odbył się Towarzyski Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn. W turnieju wzięło udział 6 drużyn, które w wyniku losowania zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A znalazły się zespoły: Żubry Chalin, Płomiany i Vakol Włocławek, który bez większych problemów wygrał obydwa spotkania 2:0 i wyszedł z grupy z pierwszego miejsca. Na drugim znalazła się drużyna Żubry Chalin, która pokonała 2:0 Płomiany spychając je na trzecie miejsce w grupie. Rywalizacja w grupie B była nieco bardziej zacięta i ostatecznie Skępe po dwóch wygranych tie-breakach wywalczyło sobie pierwsze miejsce w grupie. Na drugim znalazła się drużyna Gama Volley Chalin, która pokonała Team Chlebowo 2:0.
Po meczach grupowych ( systemem krzyżowym ) rozegrane zostały dwa półfinały, z których do finału awansowały drużyny Vakol Włocławek i Żubry Chalin wygrywając swoje spotkania 2:0.
W następnej kolejności rozegrane zostały mecze o poszczególne miejsca.
Mecz o V miejsce pomiędzy Plomianami a Team Chlebowo rozpoczął się ich zwycięstwem do 18 punktów w pierwszym secie i choć w drugim Płomiany stawiały duży opór, ostatecznie do 23 przegrały również drugiego seta i cały mecz 0:2
Mecz o III miejsce pomimo walki Gama Volley Chalin zakończył się zwycięstwem Skępego 2:0.
Najwięcej emocji dostarczył nam oczywiście mecz finałowy. O zwycięstwo zacięcie rywalizowały drużyny Vakol Włocławek i Żubry Chalin. Pierwszy set toczył się na przewagi i ostatecznie mocniejsi okazali się zawodnicy z Vakolu. W drugim secie było już nieco spokojniej i zwycięstwo w meczu jak i w całym turnieju odnieśli zawodnicy Vakol Włocławek.